Facebook    Instagram    TikTok      Witamy w sklepie internetowym BERYL

Porównaj produkty (0)
Moja lista zakupowa

Szczegóły

Złota bransoletka ze znakiem nieskończoności oraz sercem. Wyrób jubilerski wykonany z wysokiej próby złota 585. Długość bransoletki: 17,5-20,5 cm. Zawieszka w kształcie znaku nieskończoności i serca na podwójnym łańcuszku, rodzaj splotu: ankier. Ankier jest jednym z najmocniejszych splotów, odpornym na zerwania. Bransoletka dodatkowo przyozdobiona kuleczkami ze szlifem diamentowym, które nadają całości wyrobu subtelny blask. Złota biżuteria najwyzszej jakości, wykonana z precyzją i dbałością o każdy detal przez mistrzów sztuki jubilerskiej.

Serce to jeden z najpowszechniejszych symboli związanych z wyrażaniem uczuć. Od wieków stanowi swoistą deklarację miłości, wierności i oddania drugiej osobie. Znak ten posiada ogromny ładunek symboliczny, ale często stanowi również element różnego rodzaju ozdób, jako jeden z bardziej popularnych motywów. Zestawiony z sercem znak nieskończoności podkreśla jego głębszy, metaforyczny charakter. Symbol infinity jest jednoznacznym nawiązaniem do nieskończoności i stałości - w tym przypadku w miłości.

Znak nieskończoności nazywany również infinity znany był już w starożytnym Egipcie i Grecji. Przedstawiano go wtedy wizerunkiem węża, który pożera własny ogon aby się odrodzić. Symbol nieskończoności w tej formie znany był także w kulturze Azteków, Majów, Słowian i Wikingów. Kształt znaku nieskończoności, jaki znamy dzisiaj, został wymyślony przez angielskiego matematyka Johna Wallisa, odwrócona ósemka. Ósemka jest uważana za liczbę magiczną a nawet za liczbę świętą. Nieskończoność jest uniwersalnym symbolem oznaczającym początek i koniec czasu. Dodatkowo oznacza energię życiową. W Indiach symbolizuje cykl życia - urodzenia, śmierci, reinkarnacji. W Chinach nieskończoność jest talizmanem przynoszącym bogactwo i dobrobyt. W kulturze Zachodniej znak infinity służy do osiągnięcia harmonii oraz równowagi. Jest także symbolem wiecznej miłości, przyjażni i wiecznego szczęścia. Uważa się go za talizman, który obdarza mocą umiejętności samorealizacji na różnych płaszczyznach, a także mocą panowania nad własnym losem.

Połączenie wzorów serca i nieskończoności w biżuterii jest doskonałym pomysłem na bardzo wymowny, ale jednocześnie subtelny prezent. Tego rodzaju biżuteria modowa jest idealnym dopełnieniem codziennych stylizacji, a zarazem pięknym dodatkiem o osobistym charakterze. Delikatna bransoletka z sercem i znakiem nieskończoności, ze względu na swój klasyczny charakter, pięknie skomponuje się z innymi rodzajami ozdób i stworzy niepowtarzalną biżuteryjną kompozycję.

Bransoletka będzie wspaniałym pomysłem na udany prezent. Świetnie sprawdzi się w komplecie z naszyjnikiem o podobnym wzorze dostępnym w naszym sklepie.

Kupując biżuterię ze złota inwestujesz pieniądze. Złoto jest jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania pieniędzy.

Informacje dodatkowe

Kamień Bez kamienia
Długość 17,5-20 cm
Kruszec Złoto 585
Waga (gram) 1.3900

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Napisz własną recenzję

Przeglądasz: Złota bransoletka znak nieskończoności z sercem

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 2 3 4 5
Ocena