Facebook    Instagram    TikTok      Witamy w sklepie internetowym BERYL

Porównaj produkty (0)
Moja lista zakupowa

Szczegóły

Zawieszka z rubinem srebrna okazała. Zawieszka wykonana z najwyższej próby srebra 925 - bez niklu, nie uczula. Zawieszka dodatkowo pokryta 3 warstwami szlachetnego rodu. Wielkość zawieszki: 62x52 mm. Wielkość kamieni: 6x4 mm. Zawieszka może być noszona również jako broszka. Wyrób jubilerski wysokiej jakości wykonany przez mistrzów jubilerstwa z ogromną precyzją oraz dbałością o detale.

Rubin to jeden z najbardziej znanych i cenionych w jubilerstwie kamieni naturalnych. Należy do tak zwanej klasycznej trójki kamieni szlachetnych - obok szafiru i szmaragdu. Jest najdroższym kolorowym kamieniem naturalnym. Znany jest on przede wszystkim ze swojej różowej lub czerwonej barwy, z tego też powodu często nazywa się go kamieniem miłości.

Przypisywane rubinom magiczne właściwości mają swoje źródło właściwie jeszcze w starożytności. W Indiach panowało przekonanie, że ten, kto ofiaruje najpiękniejsze rubiny bogu Krysznie, w przyszłym życiu odrodzi się jako cesarz. Drogocenne czerwone kamienie uważano również za amulet zapewniającym zarówno zwycięstwo w walce, jak i ogólno pojęte bezpieczeństwo jego posiadaczom. W średniowieczu rubin określano jako kamień kapłanów, uczonych, możnych i władców - stał się zatem symbolem władzy i mądrości. Kolor klejnotu jednoznacznie kojarzył się również z miłością i siłą życiową, której symbolem pozostaje do dzisiaj. Aby dowiedzeć się wiecej o naturalnym rubinie zapraszamy na naszego bloga.

Duża zawieszka z rubinami zachwyca swoją oryginalnością oraz wielkością. Biżuteria wykonana z niezwykłą precyzją oraz perfekcją. Zawieszka przepięknie podkreśli każdą stylizację, nadając jej wyjątkowości. Zawieszka będzie przepięknie prezentować się noszona samodzielnie, jak i w komplecie z kolczykami oraz pierścionkiem z rubinem, idealnie uzupełniając kolekcję Twojej biżuterii.

Do biżuterii z naturalnym rubinem wystawiamy Certyfikat Oryginalności kamienia.

Informacje dodatkowe

Kamień Rubin
Kruszec Srebro Rodowane
Waga (gram) 22.9100
Wysokość Zawieszki Nie

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Napisz własną recenzję

Przeglądasz: Zawieszka z rubinem srebrna okazała

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 2 3 4 5
Ocena