Facebook    Instagram    TikTok      Witamy w sklepie internetowym BERYL

Porównaj produkty (0)
Moja lista zakupowa

Szczegóły

Zawieszka rubin szafir szmaragd srebrna długa wykonana z najwyższej próby srebra próby 925 - bez dodatku niklu, nie uczulają. Biżuteria dodatkowo pokryta 3 warstwami szlachetnego rodu. Wielkość kamieni rubin: 4x6mm, szmaragd: 5x7 mm oraz szafir: 6x8mm. Wysokość zawieszki: 36mm. Zawieszka zdobiona naturalnymi kamieniami: rubinami, szmaragdami oraz szafiramiWyrób jubilerski wysokiej jakości wykonany przez mistrzów jubilerstwa z ogromną precyzją oraz dbałością o detale.

Rubin to jeden z najbardziej znanych i cenionych w jubilerstwie kamieni naturalnych. Należy do tak zwanej klasycznej trójki kamieni szlachetnych - obok szafiru i szmaragdu. Jest najdroższym kolorowym kamieniem naturalnym. Znany jest on przede wszystkim ze swojej różowej lub czerwonej barwy, z tego też powodu często nazywa się go kamieniem miłości. Przypisywane rubinom magiczne właściwości mają swoje źródło właściwie jeszcze w starożytności. W Indiach panowało przekonanie, że ten, kto ofiaruje najpiękniejsze rubiny bogu Krysznie, w przyszłym życiu odrodzi się jako cesarz. Drogocenne czerwone kamienie uważano również za amulet zapewniającym zarówno zwycięstwo w walce, jak i ogólno pojęte bezpieczeństwo jego posiadaczom. W średniowieczu rubin określano jako kamień kapłanów, uczonych, możnych i władców - stał się zatem symbolem władzy i mądrości. Kolor klejnotu jednoznacznie kojarzył się również z miłością i siłą życiową, której symbolem pozostaje do dzisiaj. Aby dowiedzeć się wiecej o naturalnym rubinie zapraszamy na naszego bloga.

Szafir to jeden z najbardziej cenionych w jubilerstwie kamieni szlachetnych. Po diamencie i moissanicie jest to najtwardszy występujący naturalnie minerał (9 punktów w skali Mosha, gdzie 10 przypisuje się diamentom). Szafiry wydobywane były już w starożytności i również wtedy zaczęły być wykorzystywane jako talizmany mające zapewnić długowieczność czy nawet nieśmiertelność - właśnie w ten sposób postrzegali je Persowie. W XIII wieku papież Innocenty wydał dekret nakazujący biskupom noszenie pierścieni z szafirami, bo te miały ich chronić przed złymi wpływami, a papież Grzegorz XV ogłosił szafir kamieniem kardynałów.

Naturalny szlachetny szmaragd ma przepiękną zieloną barwę, która wpływa kojąco, wzmacniając nerwy oraz łagodząc rozdrażnienie. Szmadragd symbolizuje kosmiczną witalność, siłę i szczęście wewnętrzne. Przynosi wyciszenie emocjonalne, sprzyja harmonii oraz poprawie nastroju. Ten przepiękny kamień jest szczęśliwym klejnotem zakochanych.

Zawieszka przepięknie podkreśla wyjątkowość oraz kobiecość Twojej stylizacji. Zawieszkę cechuje unikatowość i niepowtarzalność. Świetnie pasuje do wieczorowej kreacji. Może być noszona samodzielnie lub w komplecie z kolczykami o podobnym wzorze. Precioza jest wspaniałą propozycją na udany prezent dla bliskiej osoby. Polecamy.

Informacje dodatkowe

Kamień Szafir
Kruszec Srebro Rodowane
Waga (gram) 2.5000
Wysokość Zawieszki 36mm

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Napisz własną recenzję

Przeglądasz: Zawieszka rubin szafir szmaragd srebrna długa

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 2 3 4 5
Ocena