Witamy w sklepie internetowym BERYL

Porównaj produkty (0)
Moja lista zakupowa

WIELKI POWRÓT W WIELKIM STYLU - Mała czarna, sznur pereł, Chanel N°5

12-11-19 15:40

 

Perła była wysoko cenioną ozdobą na długo przed pojawieniem się pierwszych szlifowanych kamieni. Mimo, iż historia pereł sięga niemalże czasów starożytności, one wciąż królują na wybiegach oraz zachwycają kobiety na całym świecie.

Perły naturalne były pierwszymi, z którymi człowiek miał styczność. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu pięknu były przedmiotem handlu oraz stanowiły środek płatniczy. W XIX wieku perły stały się symbolem zamożności oraz elegancji. W tym samym czasie pojawiły się perły hodowlane, które niewzbudzały zbyt dużego zaufania. Perły te różnią się od naturalnych tym, że powstają w wyniuku działania człowieka. Ich forma była nieregularna, często były spłaszczone oraz zanieczyszczone. Musiało upłynąć wiele lat, aby perły hodowlane mogły zachwycać swoim wyglądem.

W XX wieku biżuteria z perłami została wylansowana przez francuską projektantkę mody, Coco Chanel. Biżuteria ta króluje na wybiegach aż po dziś dzień.


Kobieta potrzebuje niezliczonej ilości pereł

Coco Chanel- Gabrielle Bonheur Chanel- francuska projektantka, bizneswoman, założycielka domu mody Chanel. Ikona oraz legenda mody, która wprowadziła niepowtarzalne rewolucje w modzie. Kobieta, która potrafiła do zwykłego swetra oraz męskich spodni założyć naszyjnik z pereł.

Już od dziecka Coco wyróżniała się precyzją w robótkach. Dzieciństwo spędziła razem z siostrą w sierocińcu. To właśnie tam nauczyła się szyć. Siostry zakonne były przekonane, że taka praktyczna umiejętność zapewni podopiecznej godny zarobek oraz przyszłość.

Kariere kreatorki rozpoczeła od kapeluszy. Proste słomkowe nakrycia głowy ozdobione przez francuską projektantkę perłami, zyskiwały klasę oraz pożądanie.

W 1921 roku powtał kolejny klasyk z rąk wybitnej projektantki, perfumy Chanel N°5, których do dziś używają miliony kobiet. Zapach luksusowy, nowoczesny, idealny dla silnych kobiet.


Rodzaje pereł

Perły możemy podzielić na występujące naturalne oraz hodowlane. Wyróżnia się również klasyfikacje pereł z uwagi na tworzące organizmy. Perły naturalne oraz hodowlane dzielimy na słodkowodne oraz słonowodne (zwane również morskimi). Perły słodkowodne to popularne kamienie. Wyróżnia je bielszy odcień oraz są mleczne. To właśnie one stanowią dziś podstawową ofertę polskich sklepów jubilerskich. Perły morskie to kamienie znacznie droższe, ale też piękniejsze. Wyróżnia je lustrzany blask. Najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pereł słonowodnych są Akoya, Tahiti i South Sea.


Perły w świecie mody

Co sezon, dom mody Chanel lansuje perły na wybiegu. Trend nie znika ze światowych wybiegów, a jego siła rażenia wciąż rośnie. Jaką biżuterię wybrać? Oto nasze propozycje !


Kobieta wyglądająca jak milion dolarów- Mała czarna, sznur pereł i Chanel N°5

Naszyjniki z pereł możemy oglądać w formie długich naszyjników, noszonych po kilka sztuk oraz pojedyńczo. Perły pogłębiają poczucie własnej wartości, samoakceptację, dodają atrakcyjności i kobiecości. Nadają zwykłej, prostej stylizacji wyjątkowego charakteru oraz niepowtarzalnej elegancji.


Postaw też na kolczyki !

Większość kobiet jest zgodna, że najważniejszym elementem stylizacji są kolczyki ! To właśnie kolczyki są gówną ozdobą kojarzącą się bezpośrednio z twarzą.


Otwarty obieg

Ekstrawaganckie rozwiązanie nietylko na specjalną okazję. Ciekawa forma perły oraz minimalistyczny dodatek w postaci cyrkoni.


Minimalizm i klasyka

Delikatne kolczyki z perłą, przywołujące powiedzenie "mniej znaczy więcej..."


Idealnie nieidealne

Niecodzienna forma kolczyków przyciągnie uwagę niejednej osoby.


Jesienny akcent

Delikatne kolczyki z liściem klonu oraz perłą o niepowtarzalnej formie.


Biżuteria z perłą do pracy ?

My jesteśmy na tak !


Klasyczny, delikatny komplet z perłą oraz cyrkonią idealnie uzupełni Twoją stylizację do pracy. Biżuteria ta nada stylizacji klasy oraz elegancji.

Świetną opcją dodatku do tego typu stylizacji będzie również broszka. Delikatny kwiat bądź inna forma, idealnie dopełni całość ubioru.

Perły na ślubie- ponadczasowa klasyka i szyk

Perły idealnie komponują się z kryształami oraz cyrkonią. Wyglądają pięknie zarówno w oprawie srebrnej jak i złotej. Prosty sznur pereł doda klasy, a delikatne perłowe kolczyki podkreślą Twoją urodę. Elegancka bransoletka z perłami idealnie dopełni Twój zestaw biżuterii w tym dniu !

bride wearing a full strand of white cultured pearls with lace wedding dress and veil