Witamy w sklepie internetowym BERYL

Porównaj produkty (0)
Moja lista zakupowa

Cudowny Medalik

27-11-19 15:18

27 listopada 1830 roku w Paryżu, miało miejsce objawienie Najświętszej Maryji Panny. Skierowała swe słowa do Katarzyny Laboure: " Ci którzy noszą Cudowny Medalik dostąpią wielkich łask, szczególnie jęsli będą go nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę". To właśnie dla Tych słów wielu Katolików na całym świecie nosi Cudowny Medalik.

Pierwotna nazwa medalika to "Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny". Z uwagi na liczne uzdrowienia i wszelkie łaski, które płyneły z rąk Najświętszej Maryi Panny, medalik zaczęto nieoficjalnie nazywać Cudownym Medalikiem. W 1838 roku przyjęto oficjalnie nazwę "Cudowny Medalik" przez Stolicę Apostolską. 

Wygląd medalika

Przód medalika przedstawia postać kobiety, która ma rozłożone ręce. Z jej rąk rozchodzą się promienie. Podstawą jest półkula, na której widać węża. Wokół postaci Maryi umieszczony jest tekst krótkiej modlitwy: O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Tył medalika przedstawia dwa serca: Najświętsze Serce Jezusa otoczone koroną cierniową oraz Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem. Umieszczony jest również inincjał Maryi- litera M, a nad nią krzyż. Na obwodzie medalika umieszczono 12 gwiazd.