Witamy w sklepie internetowym BERYL

Porównaj produkty (0)
Moja lista zakupowa

Na co zwrócić uwagę wybierając biżuterię do pracy?

05-09-19 09:35

 To, jak prezentujemy się w pracy może mieć wpływ nie tylko na to, jak odbierają nas pracownicy czy klienci, ale także na nasze własne samopoczucie. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, by dobrać kreację pasującą do naszego zawodu, dzięki której zawsze będziemy czuć się pięknie i modnie. Warto pamiętać, że jednym z najważniejszych elementów są dodatki - takie jak biżuteria, które podkreślają naszą osobowość i ambicje. Jednak dobranie wyrobów jubilerskich może okazać się naprawdę problematyczne, zwłaszcza jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z tego typu produktami. Jak więc wybrać biżuterię, która sprawdzi się w biurze?


Przede wszystkim proporcje

Dobrze dobrana biżuteria to taka, która pasuje do kształtu ciała oraz rysów twarzy, warto też zwrócić uwagę na to, czy nie rzuca się ona zanadto w oczy - może to bowiem rozpraszać potencjalnych rozmówców. Pamiętaj więc o dozie subtelności, która dopełni twój profesjonalny styl, podkreśli urodę, a przy tym nie odciągnie od uwagi innych osób.


Nadmiar jest twoim wrogiem

Subtelność jest tym, co nadaje klasę - zwłaszcza w przypadku biżuterii. Już sama Coco Chanel mówiła, by przed wyjściem z domu spojrzeć w lustro i zostawić jeden, niepotrzebny dodatek - okazuje się, że ta rada jest zawsze aktualna. Przesyt dodatków - zwłaszcza tych niedopracowanych, może skutecznie zniszczyć całą kreację. Trudność polega na tym, by wiedzieć, kiedy owo stwierdzenie odwrócić i przygotowując się do wyjścia dopełnić naszą stylizację delikatną bransoletką czy pierścionkiem.


Kolczyki - najważniejszy element

Większość kobiet jest zgodna, że najważniejszym elementem stylizacji są kolczyki. Wynika to głownie z tego, że są one ozdobą kojarzącą się bezpośrednio z twarzą - są więc najlepiej zapamiętywane przez rozmówców. Jak je wybrać? Warto skupić się przede wszystkim na proporcjach twarzy, nieskie czy smukłe osoby, mogą pozwolić sobie na przedłużone kolczyki z motywami kolorystycznymi, ci z nas, którzy są nieco bardziej pulchni powinni zdecydować się na zgrabne, małe kolczyki ze złota czy srebra, które będą wpadać w oko, a przy okazji sprawią, że nasza buzia wyda się szczuplejsza.